Makaleler
İcra İhbarnamesi Geldi Ne Yapmalı?-İcra Avukatı-Avukat Melike Kavuğudurmaz Özer

İcra İhbarnamesi Gelirse                                              

Gerek gerçek borçlu olun, gerekse gerçek borçlu olmayın, İcra ihbarnamesi gelirse, mutlaka ama mutlaka takip etmelisiniz. Benim böyle bir borcum yok, deyip icradan gelen ihbarı almamak kadar hatalı bir şey olamaz.

İcra ihbarnamesi gelirse, İhbar alındıktan sonra okunup, incelenmeli şayet işin içinden çıkamayacağınız bir durumla karşılaşırsanız, İcra Avukatı ile görüşme yapıp fikir almalısınız.

Bazen isim benzerliğinden doğan hatalar olabilmekte. Bu nedenle sizin borcunuz yoksa gelen, İcra İhbarnamesi, ihbar içinde yazan süre içinde ilgili İcra Müdürlüğüne yazılı olarak “Benim borcum yoktur borç ve feriilerini kabul etmiyorum” şeklinde kısa bir dilekçe ile bildirimde bulunmanız icra takibinin durmasına sebebiyet verecek sonraki günlerde ise yargılama ve İspat aşamasına geçilecektir.

İcra Avukatı ile temasa geçmenizde size gerekli yasal tüyoları verecek olacağından, İcra ihbarnamesi gelirse, panik yapmadan, sizlerde verilen tüyolar dahilinde hareket etmeniz süresince sorun çıkmayacaktır.

Şayet borç sizin borcunuz ise, öncelikle ödeme ve vade şeklini karşı alacaklı taraf ile uzlaşmanız gerekmektedir. Ömür boyu sizi takip edecek olan alacak hesabından bir an evvel kurtulmak en doğru olanıdır. Avukat, Melike Kavuğudurmaz ÖZER  internet sitesinden, Sanal ofisimizi ziyaret edebilir, dava konularınızla alakalı bilgi edinebilirsiniz.

Sunum ve Hazırlama: Av. Melike KAVUĞUDURMAZ ÖZER

KATEGORİLER

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..