Makaleler
Ceza Davalarında Zaman Aşımı Ne Zaman ve Nasıl Başlar

                                                              Taksirle Öldürme

1)Kanunlarımızda Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır

2)Fiil birden fazla insanın ölümüne yada bir veya birden fazla kişinin ölümü ile birlikte bir veya birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmuş ise, kişi 2 yıldan onbeş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

                               Taksirle adam öldürmek, yaralamak vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlardan diyebiliriz. Suçun işlenmesinde isteyerek ve bilerek, işlenmesi konusu önemlidir. Belki kaza belki istemeyerek, belkide, kasıt güdülerek, belkide suça itilerek, belkide nefsi muadafa yapılması gereken bir durum oluşmasından sonra suç oluşmuş olabilir.

                                Trafikte seyir halinde uyuyan bir sürücü, ölüme sebebiyet verdiği zaman, istem dışı gelişen bu olgunun detaylarına bakmak gereklidir. Detay incelemeden sonuca ulaşmak tabikide mümkün değildir.

Önemli konulardan bir diğeri suç oluşumunda Hakimin takdiri ile ceza sürelerini belirlemede önem arz etmekte olduğundan, bu tür bir olayla karşılaştığınız zaman, Avukatınızla konunun detaylıca görüşülmesi, istişare edilmesi en doğru yöntemlerden biri diyebiliriz.

 

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..