Makaleler
İnternetten ürün alanın İade Koşulları-Avukat Melike Kavuğudurmaz Özer

İNTERNETTEN ÜRÜN ALMA

Aksi belirtilmediği sürece, üretici firma garantisinde olan ürünlerde , garanti koşullarının geçerli olabilmesi için, online satın aldığınız ürünün kargo teslimi yapıldığı sırada, ürünün sağlam ve eksiksiz olması bakımından mutlaka kontrol ediniz. Ürün paketi içinde garanti belgesi, satıcı firmanın faturası,  ürünün son durumunu kontrol ederek alma sizin sorumluluğunuz altındadır.

Şayet ürünü teslim aldığınız esnada hasar veya eksik veya kusur gördüğünüzde, ürünü getiren kargo elemanı teslimat bölgesinden ayrılmadan, tutanak tutturarak, üründeki durumu açık ve anlaşılır bir şekilde yazdırarak karşılıklı imza neticesinde bir nüshasını da alarak, ürün satın aldığınız firmaya göndermeniz neticesinde, gelen hasarlı, eksik veya kusurlu ürünün değişim sağlanabilmektedir.

Ürünün garanti kapsamı içinde olabilmesi için evvela, dikkat edilmesi gereken önemli nokta, Outlet, özel kesim, ve ambalajı açık ürün satın alınmamış olması gerekmektedir. Bu nedenle ürün satın alanın ürün teslimi esnasındaki kontrolü bu tür konularda büyük önem arz etmektedir.

YAZAR :Avukat Melike Kavuğudurmaz – Kayseri Barosu Avukatı

KATEGORİLER

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..