Makaleler
Eski Eşin Çocukları Saklarsa

ESKİ EŞİN ÇOCUKLARI SAKLAMASI

Eski eşin, Çocukları diğer eşe göstermemesi ve kaçırması ;

                                  Eşinizle anlaşamadınız, ve boşandınız, belki de hiç evlenmediniz. Eski eşinizden olan çocuklarınız var devamında da velayet paylaşım haklarınız var, belki de çocuklara ziyaret haklarınız var. Eski eşiniz veya evlilik dışı dünyaya gelen çocuklarınız, sizden intikam alırcasına, çocuklarınızı size göstermek istemiyorsa, bulunduğunuz şehirden taşınmış ise, veya yurt dışına kaçmışsa ne yapılmalıdır ?

 Bu durumda en acı olan, aile bireyleri arasındaki çekişmedir
Ne yapabilirsin? Birkaç seçenek var ve hangisini seçmelisiniz? İlk seçenek, tabi ki uzlaşmayı denemek. Siz ve eski sevgiliniz hala konuşma konusunda konuşuyorsanız, çocuklarınızın her iki ebeveyni ile sık sık temas halinde olmasının ne kadar önemli olduğunu ve bunun nasıl hareket edeceğini tartışmalısınız. Burada en önemli hususun müşterk çocukların üstün yararı olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Özellikle ilişkinizin çekişmeli hale gelmesi durumunda, öfke ile karar verilmesine neden olabilir. Hareket etmek, alternatifler sunmak ve esnek kalmaya çalışmak için sebeplerini dinleyin. Bir avukat çocuklarınızla mümkün olduğu kadar fazla zaman geçirmenizi sağlayacak bir alternatif ortaya koyacak mahkemeye başvurmanıza yardımcı olabilir, ancak beklentileriniz de gerçekçi olmalısınız.

KATEGORİLER

1 Yorum

  • A.K

    Boşanmanın başlangıcından, ortak malların paylaşımından, devamında çocuklara kadar , her türlü ayrıntı düzenli bir şekilde anlatılmış bu sitede.

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..