Makaleler
Banka Konut Kredisi Kredisi Kullanacaklar

BANKA KONUT KRESİ ALMA

Bankadan Konut Kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler ;

Konut alacaksanız, tamamına veya kısmı miktarına banka kredisi kullanacaksanız. İmzalanan sözleşmeler sayfa sayfa ise, o kadar çok sayfaları okumak imkansız ise, imzalamadan önce düşünerek hareket etmenizi tavsiye ederek, okumadan veya incelemeden, imzaladığınız takdirde bankanın yazdıklarını kabul etmiş demeksiniz demektir.

Ticaret erbabı iseniz, ve konut kredisi kullanacağınız banka ile ticari ilişkileriniz varsa, konut kredisi, sözleşmesini ticari kredi sözleşmesi gibi hazırlatmamanızı öneririz.

Ticari kredilerdeki faiz oranları, konut kredisindeki faiz oranları ile aynı değildir. Bu nedenle olası olumsuz bir durum ile karşılaştığınızda, konut kredisi gibi aldığınızı, düşündüğünüz kredi de reoskont faizi ile karşı karşıya kalarak, faiz oranı ticari kredide yüksek olabileceği için, ticari işletmenizi de tehlikeye sokabilirsiniz.

Ticaret erbapları, ticari kredi ile konut kredisi farkını iyi bilmeli, ona göre bankaya müracaat etmeli ve hazırlanan sözleşmenin, konut kredisi mi, ticari kredi mi olup olmadığına bakarak işlem yaptırmalıdır. Herhangi bir hataya mahal verilmemesi adına;

Sözleşme hazırlanması esnasında, gerekirse sözleşmenin bir nüshasını bir gün önceden, ilgili temsilciden istenerek, alınıp okumalı ona göre göre imza atılmalıdır diye tavsiyede bulunmaktayım.

Avukat Melike Kavuğudurmaz Özer

 

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..