Makaleler
Ağır Ceza Dava Yargı Süreci

AĞIR CEZA DAVA YARGI SÜRECİ

AĞIR CEZA DAVALARINDA YARGILAMA VE SORUŞTURMA

                      Ceza Yargılaması suç kabul edilen bir yaptırımın işlendiğinin öğrenilmesi ile başlar. Suç teşkil eden bir eylemin işlenmesi ile değil, bu eylemin işlendiği iddiasının soruşturma yapmaya yetkili mercilerin öğrenmesi ile başlamaktadır.

Ceza Yargılamaları esas olarak cumhuriyet savcısının ortaya koyduğu iddia ve deliller üzerinden yapılır. Bu nedenledir ki,soruşturma aşaması, ceza davalarının en önemli aşaması olmaktadır.

                      Suç Teşkil eden olayların soruşturma aşamasına gelmesi için ille de Cumhuriyet Başsavcılığına şikayete bağlılık olmadığı gibi, kolluk kuvvetlerine, güvenliği tayin eden Bölge Jandarma ekiplerine bilgi vermek de yeterlidir.

Ağır Ceza Avukatı ile yapılacak görüşme, gerekli olduğuna inanılırsa ceza avukatı na davayı verme söz konusu olabilir.Burada Avukat kavramı gündeme gelebilir.

Gerek Davacı olma tarafı, gerekse davalı olma tarafı olsun Ceza Davalarında ve şikayete tabi davalarda Avukat ile görüşmenizde mutlak faydalar olacaktır. Avukat,  Melike Kavuğudurmaz  internet sitesinden, Sanal ofisimizi ziyaret edebilir, dava konunuz ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

[/vc_column]

3 yorum

  • M.Y

    üzerime atılan haksız suçlamaların neticesinde görevimden uzaklaştırıldım.avukat melike hanımın Kayseri 2.Ağır Ceza Mahkemesinde yapmış olduğu savunma neticesinde beraat kararımı yüce mahkeme oy birliği ile verdi.Avukat melike hanıma canı gönülden teşekkür ediyorum.onurumu ve kişiliğimi zedeleyecek bu suçlamadan alnımın akı ile çıkmama hukuki yönden destek sağladığı ,dilekçelerimi hazırlayıp savunmalarımı yaptığı ve ilk gün beni dinleyip masumiyetime inandığı ve davamı kabul ettiği için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.

  • Eda

    Eşim nitelikli yagmada şuan ceza evinde 26 eylül mahkemesi var karşı taraf şikayetinden vazgeçti eşim diyo ki ben napabilirim çıkmak için acaba şikayetçi kişiye ne diyebilirim eşimin çıkması icin

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..