Makaleler
Günümüzde En Önemli Boşanma Sebepleri - Boşanma Avukatı-Kayseri- Avukat Melike Kavuğudurmaz
[vc_column_

ÖNEMLİ BOŞANMA SEBEPLERİ

Güzel duygularla, sevgi ve sevinç hisleri, aşk ile evlenen taraflar, boşanma evresinde karşılıklı olarak birbirlerine çok acımaz olabilmekte, adeta birbirlerine zarar vermek için bir yarış içine girebilmektedirler. Mevcut evlilikleri içerisinde yaşanan olumsuz olaylar, çiftleri birbirine karşı tanınmaz hale getirmekle, yaşanan her güzellik unutulup, tamamen yaşanan olumsuz olaylar, eşlerin birbirine verdiği zararların hafızalara yazılmaya başlanmış olması boşanma sebepleri arasında yer almaktadır.

Eğer eşlerden biri diğerini aldatmış ise, diğer eş çok daha acımazsız bir hale gelebilmektedir. Evlilik yaşının olması gerekenden erken ya da geç olması, tarafların birbirlerine ve hayatlarına olan bakış açılarını da olumsuz etkileyebilmekte ve bu durum boşanma sebebi sayılabilmektedir.

Diğer eşte ruhsal veya fiziksel hastalık var ve bu hastalığın tedavisine gitmek istemiyorsa, eşini aile içinde yaşanmaz durumlara sokuyorsa boşanma sebepleri arasında olabilir. Evlilik karşılıklı anlayış ve sevgi bütünlüğüdür. Eşin dediğim dedik,  ısrarcı yapıya bürünerek diğer eşi yok sayması, onun değerlerine değer vermemesi, bu konularda baskıcı olması boşanma sebepleri arasında olabilir.

Halk arasında bir söz vardır ya; İşiyle evli kelimesi boşanma sebepleri arasında en başta gelenlerdendir. Tatil bilmeyen, özel günleri hatırlamayan , hafta sonu dahi işine giden eş, diğer eşin haklarını gözetmediğinden bu durum boşanma sebepleri arasındadır. Eşin diğer eşi kendi fantezileri ile  zor duruma sokarak, istenmeyen ilişkiye zorlaması, boşanma sebepleri arasındadır.

Vücut ölçülerim ve kilom bozulur düşüncesi ile çocuk sahibi olmaya yanaşmayan eş, diğer eşin rızasını almadan verdiği kararla boşanmaya sebep olabilir. Eşin diğer eşe karşı küçük düşürücü hareketlerle, azarlama, şiddet, hakaret, tehdit uygulaması varsa bu durumlar boşanma sebepleri arasında olabilir. Eşin diğer eşi aldatıp, bu durumu da alışkanlık haline getirmesi, eşi harici kişilerle ilişkiye devam etmesi boşanma sebepleri arasında yer alan en önemli sebeplerden bir tanesidir.

Eşin, diğer eşe karşı cinsel yönde isteğinin azalması, diğer eşe karşı istek ve arzu duymaması, yaşanan ilişkinin işkence haline gelmesi, eşlerin birbirlerine karşı heyecanının bitmesi, boşanma sebepleri arasında yer almaktadır. Eşin, diğer eşe karşı hisleri bitmiş, eşin, diğer eşe karşı varlığı dayanılmaz hal almış ise bu durum boşanma sebepleri arasındadır.

Eşin, diğer eşin akrabaları ile vakit geçirmeyip, kendi akrabaları ile vakit geçirmesi, kendi aile ve çocuklarına zaman ayırmaması boşanma sebepleri arasındadır. Eş tarafından beraber yaşanan evin ihtiyaçları karşılanmayıp, ev halkı mağdur edilip, kendine özel harcamalar yapması, boşanma nedenleri arasında olabilir.

Eşin, diğer eş ile evliliği dahilinde sürekli olarak başka insanları hayal etmesi ve bu durumu yansıtması, soğuk davranışlar sergilemesi, durumunda boşanma sebebi olabilir. Eş, diğer eşe karşı sorumsuzca davranıp, sürekli alkol alarak evini, işini, eşini ihmal ediyorsa, kumar ve diğer kötü alışkanlıkları sürdürüyorsa, diğer eşin talebi üzere boşanma sebebi olabilir.

Görücü usulü ya da anlaşarak evlenip eşlerden birinin diğer eş tarafından bir türlü sevilmemesi, boşanma sebebi olabilir. Eş, diğer eşin sorumluluklarını alamayıp, sık sık iflas edip, iş değiştirip, evine haciz gelmesine sebebiyet veriyorsa boşanma sebepleri arasında olabilir.

Boşanmaya karar veren eşler, öncelikle Boşanma Avukatı ile temasa geçip bilgi edinmeli, aldıkları malumat doğrultusunda karşılaşacakları durumları gözden geçirerek kararlarını uygulamaya geçirmeleri en sağlıklı olanıdır. Evlilik birliğinin kutsiyeti gereği, taraflar evlilik birliğini sürdürebilme ihtimallerinin bulunduğu durumlarda olumlu davranışlar sergilemeli, aksi halde evlilik birliğini sona erdirmeyi düşünmelidirler.

YAZAR ; Avukat Melike Kavuğudurmaz[/vc_column_text]

KATEGORİLER

3 yorum

  • S.G

    Sizi bilmem ama bana göre, ağır ceza avukatı nın iyisi, devamında boşanma avukatı nında iyisi bence Melike Hanım. Teşekkürler, başarılar dilerim.

  • F.G

    Boşanma, Boşanma sebepleri, artan boşanma Davalarının nedenleri, kadınların boşanma yolunu tercih etmesi, konularını çok güzel izah edilmiş bir yazı.

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..