Makaleler
İş Kazaları Ve Sonuçları Yapılması Gerekenler

İŞ KAZALARI VE SONUÇLARI 

“Şantiye kazası” kelimelerini duyduğunuzda, inşaat işçilerinin otomatik olarak yaralanma geçirdiğini düşünmeniz muhtemeldir. İnşaat işçilerinin inşaat sahalarında yaralananların çoğunluğu olduğu doğru olsa da, önemli sayıda inşaat kazası kurbanı, yanlış zamanda yanlış yerde bulunan halkın sıradan üyeleridir. Sorun, çoğu zaman halkın büyük inşaatlardan ayrılmasının kolay bir iş olmadığı şehirlerde ortaya çıkar.

KAMU GÜVENLİĞİNİN KORUNMASI

Herhangi bir ana şantiye için yönetim planının bir kısmı kamu güvenliğinin korunmasıdır. İnşaat yöneticilerinin halkı korumak için takip etmesi gereken halkı korumak için hem yerel hemde devlet tarafından belirlenen düzenlemeler de vardır.

                                     Belirli alanlarda uzmanlaşmış insanlar  Sitede kamu güvenliğine katılmak için görevlendirilmelidir, böylece koruma konusunda görevli insanlar sayesinde hiçbir şey şansa bırakılmayacaktır.

Şantiyelerde Kamu için Başlıca Konular Şantiyelerde, meydana gelen kazaların ve ölümlerin birçoğu önlenebilir. Siteye, şantiyeye girmemesi gereken kişilerin erişimi olmaması gerekir. Bu, çitleri koymak ve işaretler koymak, halkın tehlikeli bölgelere girmemesi için uyarı yapmak anlamına geliyor. Kamusal alan ve inşaat alanı arasındaki açık bir şekilde tanımlanmış sınırlar kazaları sınırlayabilir.

                                    İşyerlerin de yaralanan halkın üyeleri, genellikle bir çalışma alanına girmiş olduklarını farketmezler; ya da meraklı bireyler, işin yapıldığında alanı araştırmak isteyebilir. Bunlar genellikle tehlikeli inşaat alanlarının bir problem, sorun ortaya çıkarabileceğinin farkında olmayan mahalle çocuklarıdır. İnşaat yönetimi, “seyircileri” dışarıda tutmak için alanın güvence altına alındığından emin olmalıdır.

DELİKLERE DÜŞMEK

Üzücüdür ki, halkı kapsayan çok fazla şantiye kazası, bir deliğe, logara, siperliğe veya başka bir açıklığa düşen biriyle ilgilidir. Bu durum olmamalıdır. Böyle bir açıklık, etrafına çitin yanı sıra uyarı işaretleri gerektirmektedir.

Bir delik bir anda açılırsa, inşaat ekibinden biri, bir çitin konulana veya asılmasına kadar yayaların girmemesi için onu korumalıdır.

DÜŞEN NESNELER

Yerdeki insanlar, üst düzey inşaat alanlarından düşen nesneler tarafından sıklıkla öldürülür veya ağır yaralanır. İnşaat firması yayalara çarpmalarını engellemek için yürüyüş yollarının etrafındaki kaldırımlar inşa etmelidir ve siteye kafes yüklemek, böylece herhangi bir düşen nesneler birisine çarpmadan önce konulan mifer sayesinde yakalanır.

ŞANTİYELER VE TAŞITLAR

Yayalar, şantiye kazalarına karşı savunmasız olan insanlar değildir. Bölgede sürüş halinde olanlar da sorun yaşayabilir. İnşaat, trafik işaretlerini değiştirebilir, bu yüzden bir şoför bir inşaat sahasında ve inşaat araçlarının yoluna yanlışlıkla girebilir ve bu işlem sonucu kaza sonuçlanabilir.

İnşaat şirketlerinin barikat kurmaları ve bu tür olayları önlemek için tabela koymaları zorunludur. Yoğun bir insan hareketliliğine maruz kalan bölgede, özellikle de yoğun saatlerde, şantiye görevlisi bir bayrak ile insanları ve araçları yönlendirmelidir.

                                     iş ve işçi kazaları hepimizin başına gelebilir. Önemli olan gelen kazanın nasıl bertaraf edileceği ve olası zararların nasıl önlenmesi gerekeceğidir. Sigorta Avukatı bu konuları iyi bilebilir, Ceza avukatı ceza konularını ve yaptırımları iyi bilebilir. 

İş Kazası Avukatı da konuya hakim olabilir. Tercübesi ile sizlere destek olabilir. Devamında sizler için oluşturduğumuz internet sitemizden bilgi alabilir , sanal ofisimizi ziyaret edebilir, diğer internet üzerinden de, yayınlanan bilgiler ışığında, bu konu ve benzeri konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak en doğru olanı Avukatınızla, görüşmenizde sizin için yararlar olabileceğini unutmayın.

Sunum ve Hazırlama: Av. Melike KAVUĞUDURMAZ ÖZER

KATEGORİLER

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..