Makaleler
İpoteğin Paraya Çevrilmesi Yönüyle Takip-İcra Avukatı

İpoteğin Paraya Çevrilmesi  

Kredi kullanımı sonucunda doğan ve ipotek verilerek işlem yapılan sözleşmelerde, bankalarda öncelikle, İpoteğin Paraya Çevrilmesi, Paraya çevrilme yapılmadan noter kanalı ile size bildirimde bulunulmalıdır. Bulunulan bildirime itiraz etmez iseniz süreç başlar.

İpoteğin Paraya Çevrilmesi, Sürecin başlaması, İcra takibi, ipoteğin paraya çevrilmesi, ipoteğin satılması gibi süreçlerle devam eden takipte eğer ipotek karşılığı olan borç ödenmez veya alacaklı taraf ile anlaşılmazsa satış işlemleri İcra kanalı ile ihale yöntemiyle, İpoteğin Paraya Çevrilmesi, gerçekleşebilir.

İpoteğin Paraya Çevrilmesi, esnasında İhalede fesat varsa ihalenin feshi davası İcra Mahkemesinde süresini geçirmeden açılabilir, şayet ihalenin feshi davası, İcra hukuk Mahkemesi tarafından red edilirse, İpoteğin Paraya Çevrilmesi, beklemeye geçer temyiz süreci başlar. İcra Hukuk Mahkemesi ne açılan dava süreci durdurur ve satış işlemleri Bekler.

İpoteğin Paraya Çevrilmesi, usulleri izlenecek yollar, İcra Avukatı ile temasa geçilerek konu hakkında bilgi alınabilir İcra Avukatı ndan destek alabilir belki de süreçlerde karşınıza çıkacak daha büyük zararlardan kurtulabilirsiniz.

Kayseri İcra Avukatı yönüyle zengin bir Şehir olması nedeni ile istişare edebileceğiniz, İpoteğin Paraya Çevrilmesi, konusunda avukata en yakın yoldan ulaşmanız sizin için menfaatli olacaktır diye düşünmekteyiz. Ayrıca, Sanal ortamlardan, avukatlık ofislerinden destek alabileceğiniz gibi, online ofisimizden, bilgi sahibi olabilirsiniz.

KATEGORİLER

4 yorum

Bir cevap yazın

error: SAYFA KORUMALIDIR..