Makaleler
İpoteğin Paraya Çevrilmesi Yönüyle Takip-İcra Avukatı

İPOTEĞİN PARAYA ÇEVRİLMESİ

 İPOTEĞİN PARAYA ÇEVRİLMESİ YOLUYLA TAKİP NEDEN VE NASIL YAPILIR,

Kredi kullanımı sonucunda doğan ve ipotek verilerek işlem yapılan sözleşmelerde, Bankalarda öncelikle Paraya çevrilme yapılmadan noter kanalı ile size bildirimde bulunulmalıdır. Bulunulan bildirime itiraz etmez iseniz süreç başlar.

Sürecin başlaması, İcra takibi, ipoteğin paraya çevrilmesi, ipoteğin satılması gibi süreçlerle devam eden takipte eğer ipotek karşılığı olan borç ödenmez veya alacaklı taraf ile anlaşılmazsa satış işlemleri İcra kanalı ile ihale yöntemi ile gerçekleşebilir.

İhalede fesat varsa ihalenin feshi davası İcra Mahkemesinde süresini geçirmeden açılabilir, şayet dava red edilirse temyiz süreci başlar.İcra Hukuk Mahkemesi ne açılan dava süreci durdurur ve satış işlemleri Bekler.

İcra Avukatı ile temasa geçilerek konu hakkında bilgi alınabilir İcra Avukatı ndan destek alabilir belki de süreçlerde karşınıza çıkacak daha büyük zararlardan kurtulabilirsiniz.

Kayseri İcra Avukatı yönüyle zengin bir Şehir olması nedeni ile istişare edebileceğiniz Avukata en yakın yoldan ulaşmanız sizin için menfaatli olacaktır diye düşünmekteyiz. Ayrıca, Sanal ofisimizden, Online ortamlardan da bilgi sahibi olabilirsiniz.

KATEGORİLER

4 yorum

Bir cevap yazın